Kwiecień 2024

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MATKI ZIEMI NA URK

Jak co roku, 22 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi, którego główną ideą jest promowanie ochrony środowiska, a także poszerzanie świadomości ekologicznej społeczeństwa i inspirowanie do życia w zgodzie z naturą. Z tej okazji w pobliżu budynku Wydziału Leśnego członkowie Społeczności Akademickiej URK wzięli udział w akcji sadzenia buka zwyczajnego (Fagus sylvatica L.), którego sadzonki pochodzą ze Stacji Dydaktyczno-Badawczej Katedry Ekologii i Hodowli Lasu URK w Krynicy Zdroju.
W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz Uczelni: JM dr hab. inż. Sylwester Tabor, prof. URK, prorektor ds. nauki – prof. Agnieszka Filipiak-Florkiewicz, kanclerz URK – mgr Marcin Gałan, zastępca kanclerza – mgr inż. Artur Szymacha, kwestor – mgr Maciej Oleksiak, a także szerokie grono pracowników i studentów Uczelni. Fachowego instruktażu sadzenia drzew udzielił zebranym prof. Stanisław Małek – kierownik Katedry Ekologii i Hodowli Lasu. Podczas akcji zasadzono ok. tysiąca drzew.

Na zakończenie rektor Tabor zaprosił wszystkich uczestników na wojskową grochówkę, przygotowaną przez 6. Batalion Dowodzenia Wojska Polskiego.

Polecamy zrealizowaną przez Centrum e-Learningu URK relację video z obchodów Dnia Ziemi 2024.

Fot. Jacek Okarmus