Marzec 2023

ODZNACZENIA OD KRAJOWEGO ZWIĄZKU MŁODZIEŻY WIEJSKIEJ

W piątek, tj. 17 marca br., podczas XXVIII Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH (w Targach Kielce) odbył się krajowy Finał Olimpiady Młodych Producentów Rolnych, organizowanej przez Krajowy Związek Młodzieży Wiejskiej (ZMW). W tym roku Olimpiada obchodziła jubileusz 40-tej edycji.

Podczas wydarzenia, prezes Zarządu Krajowego Związku Młodzieży Wiejskiej, Adam Nowak wręczył JM Rektorowi URK, dr. hab. inż. Sylwestrowi Taborowi, prof. URK dwa odznaczenia im. Ignacego Solarza. Pierwsze przyznano JM Rektorowi indywidualnie. Drugie odznaczenie przyznano dla Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.

Odznaczenie im. Ignacego Solarza jest najwyższym odznaczeniem w Związku. Przyznano je m.in. w dowód wdzięczności za wieloletnie kształcenie młodzieży wiejskiej oraz trwającą od wielu lat doskonałą współpracę.

Odznaczenie za zasługi dla ZMW przyznano także Pani Prodziekan ds. Dydaktycznych i Studenckich Wydziału Inżynierii Produkcji i Energetyki URK, dr hab. inż. Urszuli Maladze-Tobole, prof. URK.

Olimpiada Młodych Producentów Rolnych przeznaczona jest dla młodzieży ze szkół rolniczych i producentów rolnych w wieku od 16 do 40 lat. Zadaniem uczestników jest rozwiązanie serii pytań dotyczących szeroko pojętej branży rolnej, od metod sadzenia, po ekonomię rolniczą i prawo rolne. Celem Olimpiady jest propagowanie szeroko rozumianej tematyki rolnictwa, wzbogacanie umiejętności zawodowych wśród młodych ludzi, którzy mają duże możliwości unowocześniania polskiego rolnictwa.